قسمت دوم : ماین با کارت گرافیک ( نرم افزار ) ,

menuordersearch
digitiran.com
۱۳۹۷/۱/۲۱ سه شنبه
(0)
(0)
قسمت دوم : ماین با کارت گرافیک ( نرم افزار )
قسمت دوم : ماین با کارت گرافیک ( نرم افزار )
قسمت دوم : نرم افزار
در قسمت قبل به سخت افزار‌‌‌‌های مورد نیاز به صورت خلاصه پرداخت شد. حال در این قسمت به نرم افزار‌‌‌‌های مورد نیاز جهت ماین کردن می‌پردازیم. بعد از اسمبل کردن ریگ و نصب کارت گرافیک سیستم را روشن می‌کنیم و بر روی آن ویندوز نصب می‌کنیم که بهتر است ویندوز ۱۰ باشد تا بهترین راندمان را به ما بدهد. از آنجایی که بیشتر ما از ویندوز غیر اورجینال استفاده می‌کنیم بهتر است بعد از نصب ویندوز تمامی آپدیت‌‌‌‌های ویندوز را ببندیم تا بعدا دچار مشکل نشویم. بعد از نصب ویندوز و تمامی درایور ها نوبت به بررسی کارت‌‌‌‌های گرافیک می‌رسد به علت وجود تعداد بسیار زیاد کارت‌‌‌‌های گرافیک بر روی یک مادر برد و یکسان بودن کارت‌‌‌‌های گرافیک بهتر است در ابتدا چک شود که آیا تمامی کارت‌‌‌‌های گرافیک در ویندوز شناسایی شده اند یا نه که برای این کار به قسمت Device Manager رفته و لیست سخت افزار‌‌‌‌های متصل به مادر برد را مشاهده می‌کنید باید توجه کنید که تعداد کارت‌‌‌‌های شناسایی شده باید با تعداد کارت‌‌‌‌های گرافیک یکی باشد.یعنی با توجه به مثال عملی که در قسمت قبل به آن اشاره شده است ما ۱۲ عدد کارت گرافیک داریم پس باید تعداد کارت‌‌‌‌های شناسایی شده ۱۲ عدد باشد. همان گونه که مشاهده می‌نمایید کارت‌‌‌‌های گرافیک شناسایی شده است ولی در کنار آن یک مثلث زرد با یک علامت تعجب داخل آن مشاهده می‌شود که نشان دهنده نصب نبودن درایور کارت گرافیک است.
جهت نصب درایور کارت گرافیک NVIDIA 1060 به شکل زیر عمل می‌کنیم:
بعد از روشن کردن سیستم، سی دی مخصوص کارت گرافیک را داخل درایور نوری قرار می‌دهیم و یا آخرین نسخه درایور را از سایت کارت گرافیک دانلود و نصب می‌کنیم .بعد از نصب درایور سیستم را ریست می‌کنیم. توجه داشته باشید که جهت شناسایی کامل شاید مجبور به نصب چندین باره درایور باشیم که کل کارت‌‌‌‌های گرافیک آماده کار باشند. در تصاویر زیر مراحل به صورت کامل شرح داده شده است:

راهنمای نصب ۱۰۶۰

nvidia-geforce-drivers

نصب درایور ۱۰۶


بعد از این مرحله اگر ارور نداد و به مرحله Finish رسیدید یعنی کارت ها با موفقیت نصب شده اند. حال سیستم را ریست می‌کنیم. بعد از بالا آمدن سیستم به قسمت Device Manager می‌رویم و دوباره کارت ها را چک می‌کنیم که درایور‌‌‌‌های همه ی‌ آنها نصب باشند.
بهترین کارت گرافیک برای اتریوم

با توجه به تصویر بالا اگر همه چیز درست پیش برود باید کارت‌‌‌‌های گرافیک مانند تصویر بالا که در مستطیل قرمز رنگ مشاهده می‌کنید شناسایی شوند.
بعد از این مراحل حال به سراغ نرم افزار استخراج کوین می‌رویم، لازم به ذکر است که ابتدا باید یک ارزدیجیتال مناسب با کارت گرافیک را انتخاب کنیم و نرم افزار مناسب برای استخراج آن کوین را نصب کنیم در ادامه به بررسی و نصب و راه اندازی نرم افزار AfterBurner و روش کار با آن را جهت OVERClock بیا ن می‌کنیم و سپس به سراغ برنامه‌‌‌‌های استخراج  میرویم.
ما برای اورکلاک کردن کارت‌‌‌‌های گرافیک نیاز به نرم افزار‌‌‌‌های مخصوص این کار را داریم که انواع مختلفی دارد که ساده ترین آن استفاده از AfterBurner است، اورکلاک کردن راندمان کارت گرافیک را در حدود ۲۵٪ بالا می‌برد. حال به روش نصب و توضیح نرم افزار و روش کار با آن می‌پردازیم.


نصب و راه اندازی نرم افزار AfterBurner 
در ابتدا آخرین ورژن نرم افزار را از سایت MSI دانلود می‌کنیم:

نرم افزار اورکلاک کردن
بعد از دانلود آن را از حالت فشرده بودن خارج می‌کنیم و شروع به نصب می‌کنیم بعد از نصب آن برنامه را اجرا می‌کنیم.
نصب after burner 1

خرید ریگ آماده ماینینگ

‎⁨فروش ریگ ماینینگ 3⁩

بعد از نصب آن برنامه را اجرا می‌کنیم تا با محیط نرم افزار آشنا شویم. محیط برنامه به صورتی که در زیر مشاهده می‌نمایید است.
فروش محصولات ماینینگ
حال به بخش‌‌‌‌های مهم برنامه می‌پردازیم. در ابتدا کارت‌‌‌‌های گرافیک که نرم افزار شناسایی کرده هست را مشاهده می‌کنیم. برای این کار مانند شکل زیر بر روی GPU کلیک می‌کنیم و کارت‌‌‌‌های گرافیک مشاهده می‌شوند که البته After Burner فقط تعداد ۸ کارت را نشان می‌دهد یکی از قسمت‌‌‌‌های بسیار مهم این نرم افزار این قسمت است که در ادامه در رابطه با آن توضیح داده خواهد شد.


فروش رایزر
برای انتخاب کارت که می‌خواهید آن را اورکلاک نمایید بر روی کارت کلیک می‌کنیم که در شکل بالا بر روی کارت شماره ۶ کلیک شده است حالا می‌توانیم تنظیمات مربوط به آن کارت را انجام بدهیم حال اگر بخواهیم چند کارت را هم زمان تنظیم کنیم بر روی علامت سیگنال مانند کلیک می‌کنیم.
فروش پاور توان بالا ماینینگ
همانطور که در شکل بالا مشاهده می‌نمایید بعد از کلیک بر روی علامت سیگنال, دایره‌‌‌‌های سفید در کنار برخی از کارت‌‌‌‌های گرافیک مشاهده می‌کنید که یعنی این کارت ها در دسترس جهت کنترل می‌باشند. علت اینکه برخی از کارت ها کنارشان دایره سفید است و برخی نه به این علت است که از یک نوع کارت می‌باشند و کارت ها با هم متفاوت می‌باشند. حال بعد از انتخاب کارت‌‌‌‌های گرافیک تنظیمات مربوط به آن را انجام می‌دهیم.
etherum

برای اورکلاک کردن یک کارت و یا مجموعه ای از کارت ها بعد از انتخاب آن تنها کافیست قسمتی که با فلش آبی رنگ مشخص شده است را تنظیم کنیم. به این نکته دقت کنید که برای جلوگیری از آسیب به کارت گرافیک بهتر است به یک باره Memory Clock را بالا نبریم و مرحله به مرحله با گام‌‌‌‌های کوچک این کار را انجام دهیم. بعد از هر تغیر بر روی علامت تیک می‌زنیم تا تغییرات اعمال شود. فلش سبز رنگ نیز به تنظیم دور فن اشاره دارد که می‌توانیم به صورت دستی و یا در حالت اتوماتیک قرار دهیم. در ادامه به به نرم افزار ماینینگ می‌پردازیم .
ادامه دارد ...
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

دفتر مرکزی
تهران -خیابان ولیعصر تقاطع طالقانی - پاساژ نور تهران
لطفا قبل از مراجعه حضوری با تماس از موجودی کالا در فروشگاه اطمینان حاصل کنید.
تلفن‌‌‌‌های تماس
۰۲۱-۵۵۵۲۹۵۶۹
۰۹۱۲۶۸۸۹۲۶۹