قسمت اول - ماین کردن با کارت گرافیک ,

menuordersearch
digitiran.com
۱۳۹۷/۱/۱۹ یکشنبه
(1)
(0)
قسمت اول - ماین کردن با کارت گرافیک
قسمت اول - ماین کردن با کارت گرافیک

 

 ماین کردن با کارت گرافیک 

قسمت اول : سخت افزار

اتریوم از سال گذشته تا کنون در حدود 3000 درصد رشد قیمت داشته است. این جمله و جملات مشابه آن بارها در طول یک سال گذشته به گوش رسیده است و بسیاری را به فکر تهیه ارز‌‌‌‌های دیجیتال انداخته است. برای بدست آوردن ارز‌‌‌‌های دیجیتال 2 راه معمول وجود دارد که ساده ترین آن خرید ارز دیجیتال و راه دیگر آن تهیه سخت افزار مناسب جهت ماین کردن ( استخراج ) ارز دیجیتال مورد نظر است. (همانطور که می‌دانید برخی از سکه ها مانند ریپل قابل استخراج نیست و تنها باید خرید.)

ما در این مقاله به روش‌‌‌‌های خرید ارز‌‌‌‌های دیجیتال نخواهیم پرداخت و تنها به روش‌‌‌‌های ماین کردن و تجهیزات مورد نیاز جهت استخراج کوین ها خواهیم پرداخت. در اینجا ما ابتدا به سخت افزار مورد نیاز با یک مثال عملی و سپس نرم افزار آن خواهیم پرداخت. دو روش کلی برای ماین کردن وجود دارد یکی استفاده از دستگاه های ASIC و دیگری استفاده از کارت گرافیک و cpu است که ما روش دوم را در این مقاله توضیح و روش اول را در مقاله ای دیگر بیان خواهیم کرد. از آنجایی که ما یک عدد ریگ آماده و در حال کار داریم توضیحات و تجهیزات مورد نظر را به صورت تجربی بیان خواهیم کرد که دوستان نیز بتوانند از آن بهره ببرند.

ریگ ماینینگ اتریوم بیت کوین

تجهیزات مورد نیاز جهت استخراج ارز‌‌‌‌های دیجیتال :

1)CPU: ما در ریگ خود از یک عدد سی پی یو 4400 استفاده نموده ایم .همانگونه که مشاهده می‌نمایید در ماینینگ بر پایه کارت گرافیک نیاز به سی پی یو بسیار قدرتمند نیست.

2) مادربرد : یک عدد مادربرد +Asrock H110 Pro BTC استفاده شده است. این مادربرد از این جهت مناسب کار ما است که دارای 13 عدد اسلات PCI-E به همراه یک عدد پورت M2 است.

مادربرد مخصوص ماینینگ

3) کارت گرافیک : اصلی ترین و مهمترین قطعه مورد نیاز ما کارت گرافیک است که با توجه به نوع کوین که می‌خواهیم استخراج کنیم باید انتخاب شود از آنجایی که ما بیشتر به دنبال ماین کردنZcash و اتریوم و اتریوم کلاسیک می باشیم انتخاب ما کارت گرافیک Nvidia GTX P106 به تعداد 8 عدد و Nvidia GTX 1060 6G به تعداد ۴ عدد بر روی یک ریگ است.

کارت گرافیک P106

4) رم : در اینجا ما از یک رم DDR4 2400 4G استفاده نموده ایم.

5) پاور : از آنجایی که ما از تعداد زیادی کارت گرافیک با توان مصرفی بالا استفاده می‌کنیم نیاز به پاور با توان خروجی بالا می‌باشیم از این روی ما از دو عدد پاور استفاده نموده ایم. یک عدد پاور گرین 460 وات و یک عدد پاور 1600 وات Bitmain با 10 عدد خروجی 6 پین استفاده شده است.

پاور ۱۸۰۰ وات

6) رایزر : رایزر یک قطعه الکتریکی است که کارت‌‌‌‌های گرافیک را به وسیله آن می‌توان به بیرون از کیس انتقال داد.برای توضیحات بیشتر به اینجا مراجعه نمایید. تعداد مورد نیاز به تعداد کارت‌‌‌‌های گرافیک بستگی دارد که در اینجا 12 عدد است.

رایزر

7) ریگ : از آنجایی که تعداد زیادی کارت گرافیک وجود دارد نمی‌توانیم از کیس استفاده کنیم از این روی از ریگ استفاده می‌کنیم که تصویر آن در زیر نشان داده شده است.

ریگ ماینر

8) کابل برق مناسب : چون توان مصرفی بسیار با است بهتر است از کابل برق ضخیم و تمام مس استفاده شود تا هنگام استفاده گرم و قطع نشود.

9) موس کیبرد و مانیتور : همانند تمام کامپیوتر ها برای کار با ریگ ماینیگ نیاز به موس و کیبرد و مانیتور داریم. ما در ریگ خود ابتدا از موس و کیبرد و مانیتور جهت نصب ویندوز و نرم افزار‌‌‌‌های مورد نظر استفاده کردیم سپس آنها را حذف و با استفاده از ریموت کنترلر با استفاده از لپ تاپ و یا کامپیوتر به آن وصل شدیم. پس می‌توانیم از موس و کیبرد و مانیتور استفاده نکنیم.

10) تبدیل M2 to PCI-E جهت اضافه کردن اسلات PCI-E به مادربرد استفاده می‌شود از آنجایی که تعداد کارت گرافیک کافی بود نیاز به این تبدیل نشد.

تبدیل M2 to PCI

11) فن : از آنجایی که عملیات ماینینگ حرارت بالایی تولید می‌کند نیاز به خنک کردن وجود دارد که ما از چند فن 12*12 استفاده نمودیم.

12) هارد SSD 120G kingston

همان گونه که از لیست کالا ها مشخص است تجهیزات استفاده شده همان تجهیزات مورد استفاده در کامپیوتر‌‌‌‌های خانگی است که تنها تفاوت آن در استفاده از کارت‌‌‌‌های گرافیک در تعداد بالا بر روی یک مادربرد است. برای اسمبل کردن ابتدا یک ریگ با ابعاد مناسب انتخاب می‌کنیم. سپس مادربرد را روی ریگ قرار داده و جای آن را محکم میکنیم سپس سی پی یو و رم و هارد را وصل می‌کنیم.رایزر ها را روی ریگ قرار داده و سمت دیگر آن را به مادر برد وصل می‌کنیم و در آخر پاور ها را وصل می‌کنیم. در ادامه و قسمت دوم روش راه اندازی و کار با نرم افزار توضیح داده می‌شود لطفا با ما همراه باشید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر

دفتر مرکزی
تهران -خیابان ولیعصر تقاطع طالقانی - پاساژ نور تهران
لطفا قبل از مراجعه حضوری با تماس از موجودی کالا در فروشگاه اطمینان حاصل کنید.
تلفن‌‌‌‌های تماس
۰۲۱-۵۵۵۲۹۵۶۹
۰۹۱۲۶۸۸۹۲۶۹