آیا می توان از USB خروجی تصویر مثل HDMI , VGA و یا DVI گرفت ؟ ,

menuordersearch
digitiran.com
۱۳۹۶/۳/۱۴ یکشنبه
(1)
(0)
آیا می توان از USB خروجی تصویر مثل HDMI , VGA و یا DVI گرفت ؟
آیا می توان از USB خروجی تصویر مثل HDMI , VGA و یا DVI گرفت ؟
آیا می توان از USB خروجی تصویر مثل HDMI , VGA و یا DVI گرفت ؟
این سوالی است که بیشتر کاربران آن را می پرسند و جواب این سوال برای آنها باور کردنی نمیباشد. جواب این سوال بله می باشد .از آنجایی که پورت USB یک پورت فراگیر و نسبتا قدیمی و استاندارد می باشد و به جرات می توان گفت که پرکاربرترین سوکت ارتباطی پورت USB می باشد.از پورت USB برای انتقال شارژ و دیتا درون حافظه به صورت مستقیم و برای انتقال تصویر و کد پروگرم با واسطه نرم افزار و سخت افزار صورت می پذیرد که در این مقاله ما به معقوله تبدیل USB به تصویر صحبت خواهیم کرد ، و نحوه اتصال مبدل های تصویری و کار کردن با آن را آموزش می دهیم.
در اینجا ما چندین مبدل تصویر USB داریم که ما شما را راهنمایی خواهیم کرد تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین وسیله را انتخاب نمایید.ما در اینجا سه مبدل USB به VGA و تبدیل USB به HDMI و همچنین تبدیل همه کاره USB به HDMI / VGA /DVI را معرفی می نماییم.

۱) مبدل USB 3.0 به VGA

تبدیل USB به VGA که ساده ترین و ارزان ترین مبدل USB به تصویر در بین این سه مبدل می باشد.دارای یک سی دی همراه می باشد که نرم افزار راه اندازی این مبدل درون آن قرار دارد.مبدل USB به VGA بیشتر در تبلت های ویندوزی که پورت USB دارند و نیاز به پورت VGA دارند تا بتوانند توسط کابل VGA تصویر را به یک صفحه بزرگتر  مانند تلویزیون ،مانیتور و یا ویدیو پروژکتور انتقال دهند استفاده می شود.که این مبدل در بین کسانی که برنامه آموزشی دارند بسیار محبوب می باشد.
 
مبدل VGA به USB 3
این مبدل همان گونه که در شکل مشاهده می شود از نوع USB 3.0 می باشد ولی ما می توانیم آن را به پورت USB 2.0 هم وصل کنیم ولی باید دقت داشت که در این حالت بهتر است از کابل VGA با کیفیت و در متراژ پایین استفاده شود.برای راه اندازی تبدیل یو اس بی به وی جی ای  RGB ابتدا سی دی را داخل سی دی رام دستگاه خود قرار دهید و درایو مورد نظر را با توجه به سیستم عامل دستگاه خود نصب می نماییم.سپس سیستم خود را ریست و دوباره راه اندازی می کنیم.بعد از آن مبدل را به پورت USB دستگاه وصل می نماییم و کابل VGA مناسب را به آن متصل می نماییم .حال سیستم ما دارای خروجی VGA می باشد.
اتصال USB به RGB مانیتور 
 
۲) تبدیل USB به HDMI با خروجی صدا

حال به بررسی مبدل USB به HDMI در این مقاله می پردازیم. تبدیل یو اس بی به اچ دی ام آی موجود در سایت دیجیت ایران یک مبدل با کیفیت و حرفه ای می باشد .این تبدیل USB به HDMI یک تبدیل ویژه و خاص می باشد که برای گرفتن تصویر با کیفیت ۱۰۸۰ و به صورت HDMI تنها از پورت USB به  کار می رود.بدیهی است که کیفیت تصویر خروجی به جنس مبدل یو اس بی به HDMI بستگی دارد .از آنجایی که پورت HDMI از خروجی صدا نیز پشتیبانی می کند ایم مبدل دارای خروجی صدا همراه با تصویر با کیفیت به صورت همزمان می باشد. این مبدل بسیار حرفه ای بوده و مانند یک کارت گرافیک اکسترنال خارجی عمل می کند یعنی به این صورت که می تواند تصویر مستقل از تصویر خروجی کیس یا لپ تاپ شما ارائه دهد بدین صورت که شما می توانید یک تصویر مجزا به یک مانیتور یا نمایشگر اضافه به صورت Mirror یا Extended به کامپیوتر وصل کرد و تصویر مشابه یا تصویر مجزا از آن گرفت.بالاترین کیفیت تصویر خروجی Full HD بوده و حرکت تصویر فیلم یا بازی و یا صفحات وب و همچنین حرکت موس بسیار روان می باشد.

 
تبدیل پورت یو اس بی به HDMI
 
از ویژگی های بسیار مهم آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
*می توان با استفاده از ۶عدد ازین دستگاه ها به صورت همزمان ۶ تصویر مجزا از یک PC گرفت.
* تبدیل پورت 2.0 USB به پورت HDMI
* پشتیبانی از 6 تصویر موازی برای ویندوز 
*پشتیبانی از VGASVGAXGAUXGAl. 
* پشتیبانی از سیستم عامل ھای ویندوز، لینوکس و مک
* پشتیبانی از حالت های تصویر: تصویر اصلی، تصویر اضافی ، تصویر آینه، تصویر چرخشی 
* پشتیبانی از ویندوزهای 10 , 8.1 , 8 , 7, XP
 


 نصب و راه اندازی

حال برای نصب و راه اندازی آن ابتدا سی دی را داخل سیستم خود قرار داده و با توجه به نوع سیستم عامل خود نرم افزار مورد نظر را نصب می کنیم لازم به ذکر می باشد که این مبدل از سیستم عامل MACOS شرکت اپل نیز پشتیبانی می کندو تصویر را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.بعد از نصب درایور آن سیستم را دوباره راه اندازی می کنیم بعد از آنکه سیستم کامل بالا آمد تبدیل USB به HDMI را به آن وصل می کنیم چند لحظه صبر می کنیم تا توسط سیستم این مبدل شناسایی شود.بهد از شناسایی کابل HDMI کیفیت مناسب خود را به آن وصل می نماییم و از خروجی تصویر آن لذت می بریم.بدیهی است که برای استفاده از حالت Mirror و یا حالت Extended و یا لبه لبه باید به قسمت DISPLAY در سیستم عامل خود مراجعه نمایید.برای استفاده از چند مبدل HDMI به USB در یک سیستم فقط یک نصب کافی است و ما می توانیم تا ۶ عدد از این مبدل ها را به سیستم وصل کنیم اگر تعداد پورت های USB کافی نبود می توانید از کارت PCI یو اس بی اینترنال و یا هاب USB  با کیفیت و ترجیحا آداپتور دار استفاده نمایید.
 

ِextended mode  usb to hdmiMirror تبدیل یو اس بی به اچ دی ام آی
 

اگر بخواهید از لپ تاپ و کامپیوتر خود  توسط درگاه USB خروجی DVI و HDMI و VGA با کیفیت بالا دریافت کنید و به  نمایش گر متصل کنید از تبدیل USB به VGA +HDMI + DVI می توان استفاده کرد.. خروجی این دستگاه DVI می باشد که از طریق این پورت هم خروجی DVI هم با مبدل DVI به HDMI خروجی HDMI و هم با مبدل DVI به VGA می توان خروجی VGA هم دریافت کرد.
این دستگاه  مانند کارت گرافیک اکسترنال عمل کرده و توانایی بالایی در ایجاد گرافیک مجازی دارد و با استفاده از آن می توان یک نمایشگر اضافه را در حالت Mirror یا Extended به کامپیوتر وصل کرد تصویر تکراری یا تصویر متفاوت از آن گرفت.. بالاترین رزولوشن پشتیبانی شده 1920 در 1080 پیکسل است.  حرکت پنجره ها و نشانگر موس بسیار روان است و بازی ها و فیلم های تمام صفحه ای به صورت 3D نیز به طور کامل پشتیبانی می شود. همچنین توانایی تشخیص صدای 2.1 کاناله یا 5.1 کاناله به طور اتوماتیک را دارد.
مبدل USB TO DVI /VGA /HDMI

 

از ویژگی های بسیار مهم آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

*می توان با استفاده از ۶عدد ازین دستگاه ها به صورت همزمان ۶ تصویر مجزا از یک PC گرفت.
* تبدیل پورت 2.0 USB به پورت VGA * پشتیبانی از 6 تصویر موازی برای ویندوز 
*پشتیبانی از VGASVGAXGAUXGAl. 
 * پشتیبانی از سیستم عامل ھای ویندوز، لینوکس و مک
* پشتیبانی از حالت های تصویر: تصویر اصلی، تصویر اضافی ، تصویر آینه، تصویر چرخشی 
* با استفاده از تبدیل DVI به VGA می توانید به مانیتور VGA دار هم متصل کرد
* پشتیبانی از ویندوزهای 10 , 8.1 , 8 , 7, XP

اتصال ۶ ۵ ۴ ۳ ۲ مانیتور با تصاویر مختلف به یک کامپیوتر و یا لپ تاپ توسط تبدیل USB به DVI VGA HDMI
مراحل نصب و راه اندازی تبدیل همه کاره  USB به HDMI / VGA /DVI همانند مراحل نصب و راه اندازی تبدیل یو اس بی به HDMI می باشد.همان گونه که در شکل بالا مشاهده می شود این مبدل توان تصویر سازی های مختلف و در تعداد بالا و به اشکال مختلف می باشد.

اگر مایل به خرید یکی از این کالاها می باشید برای خرید مبدل USB TO VGAوخرید تبدیل USB TO HDMI و یا خرید تبدیل USB TO DVI / VGA / HDMI می توانید بر روی لینک نوشته آن که به صورت رنگ آبی در آمده کلیک کنید و سبد کالای خود را تکمیل نمایید همچنین می توانید توضیحات بیشتر و عکس های بیشتری مشاهده نمایید.اگر سوالی در این باره داشتید می توانید از قسمت تماس با ما یا در قسمت نظرات سوال خود را مطرح بفرمایید .
 
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر

دفتر مرکزی
تهران -خیابان ولیعصر تقاطع طالقانی - پاساژ نور تهران
لطفا قبل از مراجعه حضوری با تماس از موجودی کالا در فروشگاه اطمینان حاصل کنید.
تلفن های تماس
۰۲۱-۵۵۵۲۹۵۶۹
۰۹۱۲۶۸۸۹۲۶۹